//
Следи нѐ
To Top

Менито на свадбата на Меси главна тема на социјалните мрежи (ФОТО)

Фудбалерот Лионел Меси ќе се венча со долгогодишната партнерка Антолена Рокусо в петок во Росарија, нивниот роден град во Аргентина.

Аргентинските медиуми дојдоа до менито кој познатиот фудбалер и неговата вереница ги избрале.

реклама

Од ладни предјадења, гостите ќе можат да избираат меѓу разни видови шунки и сирења, додека главното јадење исто така, ќе биде од месо -аргентиснки стек, зачинети колбаси и пилешко на ориз. За оние кои не се љубители на месото обезбедено е суши.

Комплексот каде што е организирано случувањето ќе го чуваат 200 агенти. Голем екран ќе биде поставен над комплексот каде заинтересираните фанови ќе можат да следат што се случува на самата венчавка.

На венчавката се очекуваат голем број ѕвезди, како и цела екипа на фудбалскиот клуб Барселона. Се шпекулира дека на прославата ќе се појави и легендарниот Марадона.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајуни 27, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајуни 27, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајуни 27, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: