fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„АЈДЕ ПОГЛАСНО СКОПЈЕ“: Балони со интересни пораки го преполнија главниот град (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МК Сцена

„АЈДЕ ПОГЛАСНО СКОПЈЕ“: Балони со интересни пораки го преполнија главниот град (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Социјалните медиуми се преполнија со фотографии на кои се гледаат балони поставени низ повеќе атрактивни локации во нашиот главен град Скопје кои ги збунија, но и заинтригираа граѓаните.

Ха(л)отично Скопје“ и „Ајде погласно Скопје“ се само дел од пораките кои направија инвазија низ градот.

Освен на балони, ваквите пораки се најдоа испишани и на стикери низ атрактивните кафулиња во Скопје.

Граѓаните се прашуваат, дали некој ги повикува скопјани на гласна забава или пак станува збор за нешто друго?

Што најавува оваа герила акција, каде ќе не однесе и што ќе ни донесе останува да следиме бурно и видиме.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.