//
Следи нѐ
To Top

„АЈДЕ ПОГЛАСНО СКОПЈЕ“: Балони со интересни пораки го преполнија главниот град (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Социјалните медиуми се преполнија со фотографии на кои се гледаат балони поставени низ повеќе атрактивни локации во нашиот главен град Скопје кои ги збунија, но и заинтригираа граѓаните.

Ха(л)отично Скопје“ и „Ајде погласно Скопје“ се само дел од пораките кои направија инвазија низ градот.

реклама

Освен на балони, ваквите пораки се најдоа испишани и на стикери низ атрактивните кафулиња во Скопје.

Граѓаните се прашуваат, дали некој ги повикува скопјани на гласна забава или пак станува збор за нешто друго?

Што најавува оваа герила акција, каде ќе не однесе и што ќе ни донесе останува да следиме бурно и видиме.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: