//
Следи нѐ
To Top

„Мојот Крал“ на Ај Кју доби видео приказна

Четвртиот по ред сингл од новиот албум на Ај Кју кој ќе се промовира во текот на летото, се вика „Мојот Крал“.

Песната која деновиве ексклузивно се емитуваше на радио станиците, доби и видео запис. Автор на музиката и текстот е Бојан Трајковски, додека на аранжманот Бојан Трајковски и Дарко Димитров. Песната е снимена во студијата „Music House“ и Димитрови.

реклама

Видеото се снимаше во Универзална Сала и дел во студио. Спотот е во реализација на Горила Филмс. Во наредниот период бендот ќе биде активен со настапи низ републиката, започнувајќи од Битола, Прилепски Пивофест и многу други градови.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: