//
Следи нѐ
To Top

Jogood во чаша ‒ Овошна забава со секој залак!

Омилениот овошен јогурт Jogood отсега ќе биде достапен и во ново практично пакување за консумирање со лажичка. Неговиот препознатлив вкус и квалитетот остануваат непроменети, а новиот начин на консумација нуди овошна забава со секој залак.

Jogood е спој од најквалитетниот јогурт и внимателно одбрани парчиња овошје, кои го прават овој овошен јогурт идеално освежување во топлите летни денови. Тој претставува лесна но хранлива ужинка за сите пригоди, а неговиот полн вкус на овошје и јогурт ќе им овозможи на сите генерации на брз и лесен начин да го задоволат гладот помеѓу два оброци.

реклама

„Среќни сме што во годината кога прославуваме 65 години постоење и токму во летниот период го збогатуваме нашето портфолио со идеален освежителен производ, кој навистина претставува овошна забава со секој залак. Поаѓајќи од нашата визија да бидеме компанија што со признати европски брендови ќе ги разбуди потребите на потрошувачите, пред сè, за квалитетна и здрава исхрана, сигурни сме дека Jogood ќе остане омилен избор кај сите љубители на овошни јогурти“, изјави Полексена Јанкуловска, маркетинг-менаџер во Бимилк.

Препознатливиот овошен јогурт е достапен во 4 вкуса: јагода, шумско овошје, вишна и кајсија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајуни 29, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајуни 29, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајуни 29, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: