//
Следи нѐ
To Top

Силен земјотрес во Охрид почувствуван и во Скопје

Силен земјотрес до јачина од 5 степени и интензитет од 7 степени го погоди Охрид.

Земјотресот беше почувствуван и во главниот град Скопје.

реклама

Според првичните информации земјотресот се случил на 12 километри североисточно од Охрид, на длабочина од 10 километри.

Се уште нема информација за евентуални штети.

 

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: