//
Следи нѐ
To Top

Селин Дион ја надмина депресијата (ФОТО)

Минатата година беше многу тешка за Селин Дион. Прво во јануари 2016 година го загуби сопругот Рене, кој почина од рак на грлото, а само два дена подоцна почина и нејзиниот брат кој долго време се бореше со карциномот. Подоцна таа доживеа и нервен слом, но во последно време се чини дека сето тоа е зад неа. 

После подолго време таа почна повторно да настапува, а многумина забележаа и дека изгледа поубаво.

реклама

На Инстаграм страницата на магазин „Воуг“ се појави фотографија на Селин Дион, која е гола и интимните делови ги покрива само со рацете.

Канадската пејачка (49) неодамна тргна на европска турнеја во чии рамки веќе настапи во Париз, а до крајот на месецот се очекуваат и два нејзини концери во Лондон, но и во други делови на Велика Британија.

Освен тоа, таа е активна и на социјалните мрежи, па од нејзините објави може да се заклучи дека тешкиот период конечно е зад неа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: