//
Следи нѐ
To Top

Полиција остави порака со извинување по откривање на плантажа со канабис

„Многу ни е жал што не се сретнавме“, пишува во пораката на британските полицајци кои ја оставиле на влезот од плантажата со канабис, откриена во близина на Оксфорд.

Полицијата добила дојава за плантажата со дрога во шумите во близина на Оксфорд, а нејзините припадници по запленувањето оставиле порака: „Опс! Многу ни е жал што не се сретнавме, но можете слободно да не повикате на бројот 101. Со многу љубов“.

реклама

Фотографијата со пораката полицијата ја постави на Твитер со хаштаг: “WeveGotManners”.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајули 11, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајули 11, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајули 11, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: