fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Полиција остави порака со извинување по откривање на плантажа со канабис

Занимливости

Полиција остави порака со извинување по откривање на плантажа со канабис

„Многу ни е жал што не се сретнавме“, пишува во пораката на британските полицајци кои ја оставиле на влезот од плантажата со канабис, откриена во близина на Оксфорд.

Полицијата добила дојава за плантажата со дрога во шумите во близина на Оксфорд, а нејзините припадници по запленувањето оставиле порака: „Опс! Многу ни е жал што не се сретнавме, но можете слободно да не повикате на бројот 101. Со многу љубов“.

Фотографијата со пораката полицијата ја постави на Твитер со хаштаг: “WeveGotManners”.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.