Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НАЈГОЛЕМО ИЗДАНИЕ ДОСЕГА: Сѐ е подготвено за Д Фестивал во Дојран!

МК Сцена

НАЈГОЛЕМО ИЗДАНИЕ ДОСЕГА: Сѐ е подготвено за Д Фестивал во Дојран!

Во петок (14-ти јули) официјално почнува седмото издание на Д ФЕСТИВАЛ – единствената фестивалска авантура во Македонија која годинава чекори кон своето најголемо и најмасовно издание досега!

Потврдата за ова стигнува на неколку дена пред одржувањето на Фестивалот со најголемиот интерес досега кој резултираше со рекордната претпродажба од постоењето на Фестивалот и со веќе целосно распродаден и исполнет капацитет на фестивалкиот камп, дури и по неговото дополнително проширување од првично предвидениот капацитет!

Маратонската тридневна музичка програма, атрактивните имиња на стотиците учесници, реакциите и интересот на публиката, огромниот број на специјални гости во дополнителната програма се само дел од фактите кои говорат дека пред нас е највозбудливото издание досега и дека за време на Д ФЕСТИВАЛ од 14-ти до 16-ти јули, Дојран ќе биде најпосакувана дестинација во Македонија.

Во продажба остануваат тридневните и еднодневните влезници кои овозможуваат пристап до комплетната програма на фестивалот за соодветниот период, без опција за кампување на Фестивалот. Актуелната промотивна цена на тридневните влезници кои чинат 600 денари ќе важи САМО ДО УТРЕ, ЧЕТВРТОК ДО ПОЛНОЌ!

По овој рок, нивната продажба ќе продолжи за време на одржувањето на Фестивалот по полната цена: 800 денари. Еднодневните влезници, за било кој ден од Фестивалот чинат 300 денари. Сите информации за билетите се достапни на овој линк.

Д ФЕСТИВАЛ е единствениот кај нас, летен музички фестивал во вистинското значење на зборот, а како таков и уникатно случување во кое магичната атмосфера ја создаваат пред сѐ посетителите. Неговата суштина можете да ја доловите само кога фестивалот ќе го доживеете во целост, со престој во фестивалскиот камп, а неговата целосна исполнетост годинава ветува дека овој јули Дојран ќе го преплавиме со убавини!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.