fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дали би се нишале на 400 метри височина? (ВИДЕО)

Видео

Дали би се нишале на 400 метри височина? (ВИДЕО)

Љубителите на природата, високите планини и длабоките кањони, но и на адреналинот сигурно ќе бидат заинтересирани за атракциите во Колорадо над големиот кањон. Сепак не оној познат како Големиот Кањон, но и самиот мошне спектакуларен. 

Глендув кањонот се протега низ 20 километри околу реката Колорадо во западниот дел на истоимената држава. Карпите, кои го опкружуваат се високи и до 400 метри, а над една од нив е поставена нишалка, на која можете да се нишате и ако не умрете од страв, да уживате уживајте во спектакуларниот поглед на долината и околниот Гленвуд Спрингс.

Нишалката Џајнт Кањон се наоѓа на 396 метри височина и со тоа е повисока од сите досега познати.

Истовремено можат да се возат четири лица, а за да седите горе морате да задоволите некои правила. Морате да бидете високи најмалку 1,2 метри, а максималната тежина на лицата на нишалката не смее да надмине 360 килограми.

Секако пред возењето потпишувате и документ, со кој организаторот се ослободува од секаква одговорност во случај на несреќа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.