//
Следи нѐ
To Top

ОФИЦИЈАЛНО ОТВОРЕН „ПИВОФЕСТ“: Прилепчани полудеа по „Амадеус бенд“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во Прилеп вчеравечер официјално беше прогласен стартот на четиридневниот фестивал на пивото, скарата и добрата музика, „Пивофест 2017“.

Интересно е тоа што оваа година градот е исполнет со домашни, но и странски гости од регионот.

реклама

15-то јубилејно издание започна со бендот „Ај кју“ кои беа само вовед во забавата која вечерта ги очекуваше прилепчани пред фестивалската бина.

ОФИЦИЈАЛНО ОТВОРЕН „ПИВОФЕСТ“: Прилепчани полудеа по „Амадеус бенд“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

– „Секогаш е убаво да се настапува на фестивал каде се промовира македонската музика“ – накратко изјавија од „Ај кју“.

Следуваа „Психомодо Поп“ кои со познатите хитови направија одлична атмосфера пред „Амадеус бенд“ кои публиката со нетрпение ги очекуваше.

ОФИЦИЈАЛНО ОТВОРЕН „ПИВОФЕСТ“: Прилепчани полудеа по „Амадеус бенд“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кулминацијата на вечерта беше изведбата на, познатите за публиката, хитови „Лажу те”, “Моја земја”, “Није свеједно”, „Изнад колена”, а нивниот настап беше збогатен и со сплет од македонски народни мелоси, но и патриотски песни.

ОФИЦИЈАЛНО ОТВОРЕН „ПИВОФЕСТ“: Прилепчани полудеа по „Амадеус бенд“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

– „Дојдовме во Прилеп за да направиме убава атмосфера, да испиеме многу пиво и да испееме многу хитови. Знам дека нашата музика е многу слушана во Македонија и очекувам дека ќе биде голема забава!“ – изјави Бојан Ташиќ од „Амадеус бенд“.

ОФИЦИЈАЛНО ОТВОРЕН „ПИВОФЕСТ“: Прилепчани полудеа по „Амадеус бенд“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во продолжение погледнете дел од атмосферата во градот под Марковите кули:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: