//
Следи нѐ
To Top

Ниту дождот не ја расипа забавата на втората фестивалска вечер на „Пивофест“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ниту дождот не можеше да ја расипе забавата на втората фестивалска вечер на „Пивофест“ во Прилеп.

Илјадниците посетители, меѓу кои домашни, но и странски гости, уживаа во музичката програма, но и ладното пиво и вкусната скара.

реклама

Ниту дождот не ја расипа забавата на втората фестивалска вечер на „Пивофест“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Први на фестивалската бина настапија реге составот „Конкеринг лајон“ со гостинот од Америка, Дон Минот кои со реге звуците ги разиграа прилепчани.

Ниту дождот не ја расипа забавата на втората фестивалска вечер на „Пивофест“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Следни настапија „Нокаут“ кои ја потсетија присутната публика на нивните добропознати хитови, а дождот кој заврна за време на нивниот настап беше само мало освежување на веќе вжештената атмосфера.

Ниту дождот не ја расипа забавата на втората фестивалска вечер на „Пивофест“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кулминација на вечерта беше настапот на Ален Исламовиќ од „Бијело дугме“ чиј настап беше толку добро прифатен од публиката што тој продолжи да пее дури еден час повеќе.

Ниту дождот не ја расипа забавата на втората фестивалска вечер на „Пивофест“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

– „Секогаш уживам кога настапувам во Македонија, а интересно е тоа што првпат доаѓам во Прилеп после долго време и тоа на Пивофест.“ – кратко изјави Ален.

Водителката Марјана Станојковска, како и секоја вечер, така и вчера ги воодушеви прилепчани со фантастичниот изглед, но и уште еднаш ги потсети за наградната игра за најдобро фестивалско селфи.

Ниту дождот не ја расипа забавата на втората фестивалска вечер на „Пивофест“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: