//
Следи нѐ
To Top

Пожарите во Црна Гора и Хрватска видливи од вселената! (ФОТО)

Пожарите кои деновиве ги зафатија хрватското приморје и Црна Гора испуштат чад што може да се види и од Вселената, па така тие беа снимени и од НАСА.

На фотографијата се гледаат три големи траги од чад и пепел како се движат на кон бреговите на Италија, но и црвените жариште.

реклама

Снимката е направена вчера.

Пожарите во Црна Гора и Хрватска видливи од вселената! (ФОТО)

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: