fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Повторно се тресе тлото во охридско

Вести

Повторно се тресе тлото во охридско

Земјотрес со интензитет од три степени според Рихтеровата скала попладнево во 16:03 часот повторно го потресе охридскиот регион.

Според првичните информации, епицентарот на земјотресот се наоѓал три километри западно од Охрид, на длабочина од два километри во земјината кора.

Претходно тлото во охридско се тресеше уште двапати и тоа во 3:53 и во 9:22 часот утрово, и двата потреси беа со интензитет од 2,2 степени по Рихтеровата скала.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.