//
Следи нѐ
To Top

Се самоуби пејачот на Линкин Парк

Пејачот на групата „Линкин Парк“ Честер Бенингтон изврши самоубиство во својата куќа во Лос Анџелес. Тој имаше 41 година. 

Неговото тело беше пронајдено вчера, околу девет часот по локално време.

реклама

Според наводите на сајтот ТМЗ, Бенингтон се обесил.

Пејачот со години се мачеше со злоупотреба на дрога и алкохол, а во минатото во повеќе наврати изјави дека размислувал за самоубиство, бидејќи кога бил момче, бил злоставуван од постар маж.

Бенингтон го изврши самоубиството на денот на роденденот на Крис Корнел, пејачот кој неодамна се уби. Тој и Бенингтон беа блиски пријатели, а покојниот пејач на „Линкин Парк“ напиша отворено писмо на денот на самоубиството на Корнел, наведува ТМЗ.

Зад себе остави жена и шест деца.

Линкин Парк стана познат со песните Faint, In the end, Crowling и многу други.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: