fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

На Богородица и Дојран се чека од 30 минути до еден час

Вести

На Богородица и Дојран се чека од 30 минути до еден час

На граничните премини Богородица и Дојран утринава за излез од државата се чека од 30 минути до еден час.

Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на граничниот премин Богородица се чека еден час, додека на граничниот премин Дојран околу 15 до 30 минути.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.