Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

До вторник многу топло, потоа пороен дожд

Вести

До вторник многу топло, потоа пороен дожд

До вторник под влијание на многу топла воздушна маса ќе преовладува топло време со температури кои ќе достигнат и до 40-тиот степен во јужните делови. Веќе од вторник се очекува промена на времето со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни.

Во текот на утрешниот ден не е исклучена ретка појава на краткотраен дожд со грмежи, пред се на исток во планинските подрачја.

Поројни дождови проследени со грмежи и засилен ветер се очекува во вторник особено во северните делови.

Во среда и четврток времето ќе биде променливо и свежо со локален дожд. Дневната температура, почнувајќи од запад ќе биде во опаѓање, кое ќе продолжи и во наредните два дена и ќе се движи во интервалот од 26 до 33 степени. УВ индексот ќе има вредност помеѓу 8 и 7.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.