//
Следи нѐ
To Top

ВИСТИНСКИ ТРОПСКИ РАЈ: Ова се најубавите плажи на Тајланд

Тајланд е една од најомилените светски дестинации за годишен одмор, уживање и сонце и фантастични плажи. Оние кои ќе одлучат таму да го минат одморот, ќе ги пречека бел песок и кристално чиста сина вода. 

Тајланд има повеќе од осум илјади километри долго крајбрежје, така што изборот навистина е голем. Фантастичните плажи им нудат на посетителите и многу места за забава, но и за спортски активности.

реклама

Рејлеј Бич, Краби

Оваа плажа е меѓу најпривлечните, има варовнички капри и е вистински хит меѓу оние кои бараат авантура. Посетителите можат да се качуваат и да посетуваат пештери, од каде можат да уживаат во поглед на море.

ВИСТИНСКИ ТРОПСКИ РАЈ: Ова се најубавите плажи на Тајланд

Сансет Бич, Кох Липе

Плажата го добила името по неверојатните зајдисонца и поради романтичната атмосфера. Гостите уживаат и во проштеките долж плажата во текот на вечерните часови, како и во храната, која ја подготвуваат локалните ресторани.

ВИСТИНСКИ ТРОПСКИ РАЈ: Ова се најубавите плажи на Тајланд

Андаман Бич, Кох Јум

Андаман нуди спектакуларни глетки и убави бунгалови, кои се сместени долж брегот. За пристап на оваа плажа туристите мораат да бидат гости на тамошното одморалиште, но е дефинитивно вредна за внимание, бидејќи претставува идилично засолниште далеку од градскиот метеж.

ВИСТИНСКИ ТРОПСКИ РАЈ: Ова се најубавите плажи на Тајланд

Санрајз Бич, Кох Липе

Оваа плажа е совршена за уживање на сонце, нуркање и релаксација во тиркизната вода. Ноќно време на неа се собираат луѓе и одржуваат забави карактеристични за Тајланд. Исто така науро туристите можат да уживаат во спектакуларниот изгрев на Сонцето.

ВИСТИНСКИ ТРОПСКИ РАЈ: Ова се најубавите плажи на Тајланд

Маја Беј, Кох Фи Фи

Плажата Маја Беј стана позната благодарение на Леонардо Дикаприо, кој во 2000 година таму го сними филмот „Плажа“. Составена е од бел песок и стрмни варовнички брда. Секогаш е преполна со туристи.

ВИСТИНСКИ ТРОПСКИ РАЈ: Ова се најубавите плажи на Тајланд

Клуаи Бич, Кох Кут

Станува збор за плажа богата со зеленило, која на Тајланд важи за едно од најмирните места за одмор, бидејќи туризмот е речиси неразвиен. Морето е кристално чисто, брегот песочен и карпест, така што оваа плажа е идеална за бегство од секојдневието.

ВИСТИНСКИ ТРОПСКИ РАЈ: Ова се најубавите плажи на Тајланд

Лонг Бич, Кох Ланта

Оние кои на Тајланд доаѓаат со деца не смеат да ја пропуштат плажата Лонг Бич, која нуди бројни активности и забавни содржини за деца, така што таму може да ужива цело семејство. Безбедноста е на високо ниво, а песочната плажа со златна боја се протега на километри. На туристите на располагање им се голем број ресторани и барови.

ВИСТИНСКИ ТРОПСКИ РАЈ: Ова се најубавите плажи на Тајланд

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: