//
Следи нѐ
To Top

Делфини на туристите им го разубавеа крстарењето на црногорското крајбрежје (ВИДЕО)

Мајкл Бадер, германски државјанин кој живее и работи во Бар бил пред два дена на крстарење и успеал да сними неколку делфини.

Видеото е снимено во неделата по враќањето од Плажата на кралицата кон пристаништето на Бар во раните попладневни часови.

реклама

Бадер кој е сопственик на апартманот во Утјеха изјави дека гостите од странство биле воодушевени од глетката која ја виделе на црногорското крајбрежје.

Со камерата успеал да забележи неколку моменти, па погледајте го видеото.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: