Поврзи се со нас

Популарно.мк

Делфини на туристите им го разубавеа крстарењето на црногорското крајбрежје (ВИДЕО)

Видео

Делфини на туристите им го разубавеа крстарењето на црногорското крајбрежје (ВИДЕО)

Мајкл Бадер, германски државјанин кој живее и работи во Бар бил пред два дена на крстарење и успеал да сними неколку делфини.

Видеото е снимено во неделата по враќањето од Плажата на кралицата кон пристаништето на Бар во раните попладневни часови.

Бадер кој е сопственик на апартманот во Утјеха изјави дека гостите од странство биле воодушевени од глетката која ја виделе на црногорското крајбрежје.

Со камерата успеал да забележи неколку моменти, па погледајте го видеото.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.