Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Австралиец сними појава на „црвени молњи“ (ВИДЕО)

Видео

Австралиец сними појава на „црвени молњи“ (ВИДЕО)

Австралискиот астроном Дејвид Финли (44) на небото над Нов Јужен Велс сними појава на повеќе т.н. „црвени молњи“, што претставува навистина редок феномен.

– Ја  наместив камерата и буквално за неколку минути небото го опсипаа црвени молњи. Не можев да поверувам. Мислев, ќе имам среќа ако снимам барем една, а тие само паѓаа, раскажува Финли.

„Црвените молњи“ претставуваат атмосферско електрично празнење кое за разлика од обичната молња, се појавува високо над темните облаци.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.