//
Следи нѐ
To Top

Три лица „за влакно” избегнаа смрт во сообраќајка на Крф (ВИДЕО)

Видео со трилер сцена од грчкиот Крф при што тројца млади за секунда ја избегнаа смртта стана хит на социјалните мрежи.

Имено, на видеото се гледа како тие седат на тротоар пред една продавница во Сидарија на Крф, кога сосем неочекувано еден автомобил скршнува од патот и влетува во продавницата.

реклама

Вистинско чудо е како момчињата го избегнуваат возилото.

Триесет и шестогодишниот возач е полесно повреден при несреќата, а како што наведуваат полициските извештаи, тој бил и под дејство на алкохол.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајули 26, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајули 26, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајули 26, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: