Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно, а попладне дожд и грмежи

Вести

Облачно, а попладне дожд и грмежи

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста и услови за локални краткотрајни врнежи од дожд и појава на грмежи.

Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец, кој ќе предизвика намалување на температурата на воздухот.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 25 до 32 степена.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе достигне до 16, а дневната температура до 29 степени.

Од петок ќе настапи стабилизација на времето со повторен пораст на дневната температура, која во деновите од викендот ќе се движи од 30 до 39 степени. Под влијание на многу топла воздушна маса, во текот на наредната седмица се очекува стабилно, суво и уште потопло време.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.