fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Промоција на документарниот филм „Битолските кафичи низ времето“

МК Сцена

Промоција на документарниот филм „Битолските кафичи низ времето“

Не така одамна, Старата битолска чаршија беше сврталиште на младите во градот. Или можеби пак навистина беше одамна… Во 80-те и во 90-те, слободно може да се каже дека Битола беше авангарден град. Со авангардни луѓе, мисли и најважно – авангардни кафулиња за да има каде да се разменат тие мисли.

Оваа мисла ќе биде пренесена во документарниот филм „Битолските кафичи низ времето“ на Агим Џело, кој ќе биде промовиран денес во 21 часот во Порта Џез во рамките на Битфест.

Битолчани кои го почувствувале тој дух на градот сигурно не можат да го заборават џагорот кој навечер до доцните часови се слушаше во битолската стара чаршија, од Џуниор, од Рилакс.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.