//
Следи нѐ
To Top

Ретка снимка на поларната светлина од Вселената (ВИДЕО)

Астронаутот на НАСА, Џек Фишер, кој се наоѓа на Меѓународната вселенска станица, се чини дека има и доста занимлива смисла за хумор.

Имено, тој објави видео и фотографии од величенствена зелена поларна светлина, која било снимена на 26 јуни годинава, соопшти НАСА.

реклама

Инаку, Фишер неодамна беше на својата 200-та „вселенска прошетка“, заедно со својата колешка Пеги Вајтсон.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: