Поврзи се со нас

Популарно.мк

Заедничка фотографија на Кид Рок, Крис Рок и „Д Рок“ стана хит на Твитер

Сцена

Заедничка фотографија на Кид Рок, Крис Рок и „Д Рок“ стана хит на Твитер

Стара заедничка фотографија на Кид Рок, Крис Рок и Двејн Џонсон „Д Рок“ (Карпата) стана хит на Твитер, откако некој претходно на Редит го пронашол овој интересен „спој на трите карпи“.

Она што го привлече вниманието на сеирџиите на Твитер се и гримасите на тројцата ѕвезди, по што шегите на нивна сметка не секнуваат.

Некои се осврнаа и на тоа што раперот Роберт Ричи, попознат како поранешен сопруг на Памела Андерсон, се уште го викаат „Кид“ (детето), иако тој веќе има 46 години.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.