fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ријана најави големо изненадување за во септември

Музика

Ријана најави големо изненадување за во септември

Поп пејачката Ријана денеска ја посети Елисејската палата, каде што беше примена од францускиот претседател Емануел Макрон, при што разговараа за нејзините хуманитарни активности во областа на образованието.

– Се насочивме на образованието од глобален аспект и ќе имаме прилично голема објава во септември, изјави Ријана по состанокот.

Пејачката од Барбадос во 2012 година ја основа непрофитната фондација „Клара Лајонел“, која промовира проекти за стипендии низ целиот свет.

Францускиот претседател пред извесно време се сретна и со пејачот на ирската група „Ју-Ту”, филантропот Боно Вокс, со кого разговараше за намалување на сиромаштијата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.