//
Следи нѐ
To Top

Кинеска направи пластична операција за да избега од долгови!

59-годишна Кинеска од централнокинескиот град Вухан го смени својот изглед преку пластична операција за да избегне да ги плати долговите, во вредност од 25 милиони јуани (3,71 милиони долари), информира Ксинхуа.

Полицајците биле зачудени кога ја уапсиле жената, која по судската наредба да ги вратат парите кои ги должела, побегнала во градот Шинчжин, во југоисточниот дел на земјата.

реклама

Кога силите на редот ја откриле, таа изгледала како 30-тина годишна жена и доста поразлична отколку на сликите.

Жената признала дека освен тоа користела странски лични карти, за да патува низ земјата со воз. Таа ја финансирала пластичната операција со банкарски картички, земени на заем.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајули 29, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајули 29, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајули 29, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: