//
Следи нѐ
To Top

Отворен првиот „бар за дремка“ во Шпанија

Во Мадрид е отворен првиот „неп бар“ во Шпанија, каде посетителите ќе можат да „дремнат“ и да „ги наполнат батериите“ за остатокот на денот.

Барот „Сиеста енд Гоу“ е инспириран од сличните „барови за дремка“ кои веќе функционираат во Лондон, Дубаи и во неколку градови во Јапонија.

реклама

Шпанскиот бар на своите гости им нуди приватни соби или простори во кои може да се „дремне“ заедно со други луѓе. Цената за една „дремка“ се движи од 12 до 14 евра за час.

Барот се наоѓа во финансискиот кварт на Мадрид, Азци и во него гостите можат да одморат и малку да отспијат во удобни столици. Покрај ова, по желба. гостите может да добијат и пижами, влечки, весници и кафе.

На интернет страницата на „Сиеста енд Гоу“ е наведено дека нивна цел е гостите добро да се одморат и дека посетата на барот ја намалува напнатоста и стимулира креативност.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајули 30, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајули 30, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајули 30, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: