//
Следи нѐ
To Top

ЗАБАВА НА ГОДИНАТА: Хардвел со македонскиот национален дрес настапи на „Охрид колинг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Забава каква што Македонија не видела досега!

Така накратко може да се опише вчерашната кулминација на второто издание на фестивалот „Охрид колинг“.

реклама

Фестивалот годинава привлече голем број на домашни, но и странски туристи поради актуелните артисти кои настапуваа на фестивалската бина.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ: ЗДРАВО, ЗДРАВО МАКЕДОНИЈА – АФРОЏЕК ГО ЗАПАЛИ ОХРИД

ЗАБАВА НА ГОДИНАТА: Хардвел со македонскиот национален дрес настапи на „Охрид колинг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Први на сцената се појавија Македонците „Кирилик“ кои покажаа дека и македонската музика може да звучи одлично во стилот на светските диџеј ремикси.

Тие беа загревање за специјалниот гостин на вечерта, миленикот на Хардвел, холанѓанецот „Кил д баз“ кој дополнително ја вжешти атмосферата пред фестивалската кулминација.

ЗАБАВА НА ГОДИНАТА: Хардвел со македонскиот национален дрес настапи на „Охрид колинг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Хедлајнерот на вечерта беше мегапопуларниот и два пати одликуван број 1 светски диџеј, Хардвел чие појавување на бината беше поздравено со огромен аплауз и овации.

Таканаречениот „хард“ стил кој е главна карактеристика на холандскиот диџеј ја натера неколкуилјадната публика непрестано да игра и скока на ритамот од неговите диџеј миксови.

ЗАБАВА НА ГОДИНАТА: Хардвел со македонскиот национален дрес настапи на „Охрид колинг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Инаку Хардвел на сцената се појави со специјално направен дрес од македонската фудбалска федерација на кој пишување „Хардвел број 1“ и беше подарок од организаторите до него.

ЗАБАВА НА ГОДИНАТА: Хардвел со македонскиот национален дрес настапи на „Охрид колинг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во ексклузивно интервју за нашиот медиум Хардвел меѓу другото спомна дека е воодушевен од атмосферата која ја почувствувал во Охрид и слушнал многу позитивни работи за Македонија од другите диџеи кои имавме можност да ги погледнеме во нашата земја низ изминатите години.

ЗАБАВА НА ГОДИНАТА: Хардвел со македонскиот национален дрес настапи на „Охрид колинг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Настапот на Хардвел изгледаше идентично со настапите кои ги имал на големите светски фестивали благодарение на ултра модерната технологија, сценските ефекти, пиротехниката и конфетите.

ЗАБАВА НА ГОДИНАТА: Хардвел со македонскиот национален дрес настапи на „Охрид колинг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во еден момент Хардвел го завеа македонското знаме како знак за благодарност за одличната реакција кај публиката.

Честа да го затвори фестивалот ја имаше македонецот Александар Галоски чиј диџеј сет траеше до раните утрински часови.

ЗАБАВА НА ГОДИНАТА: Хардвел со македонскиот национален дрес настапи на „Охрид колинг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: