fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кит заглави во плитки води на западниот мексикански брег (ВИДЕО)

Занимливости

Кит заглави во плитки води на западниот мексикански брег (ВИДЕО)

Китовите се морски цицачи кои живеат во поголеми длабочини, но некогаш се случува да залутаат и во плиткото.

Токму тоа се случи во водите на Пацификот, каде што кит се „заглави” во пристаништето со луксузни јахти во водите близу мексиканскиот полустров Баха Калифорнија.

На некои од набљудувачите, глетката им беше ретка и симпатична, но честопати се случува кога овие морски животни ќе се најдат во плиткото да не знаат како да го најдат патот назад, па за тоа се ангажираат и експерти.

За да ги одвлечат китовите во длабочините на океанот, тие ги мамат со имитирање на нивните крици.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.