//
Следи нѐ
To Top

Руски новинар претепан за време на директно вклучување во програма (ВИДЕО)

Руски новинар доби удар со тупаница во лицето во текот на директeн вклучување во телевизиската програма од традиционалната прослава на падобранците во Москва.

Никита Развозхаев, репоретер на каналот НТВ извествувал од прославата, додека во позадина се слушало довикување на брадест човек, кој коментирал за односите меѓу Русија и Укриана, но и за работата на телевизијата, за која очигледно смета дека известува во корист на Киев.

реклама

Кога Развозхаев го замолил да биде потивок, човекот му се приближил и го удрил со тупаница по лицето.

– Ако така зборуваш со мене, еве што ќе добиеш, додаде насилникот.

Полицијата го откри идентитетот на напаѓачот, кој е идентификуван како „руски националист“ по име Дмитриј Орлов, кој никогаш не служел во падобранскате единица.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: