//
Следи нѐ
To Top

Турбофолк и електронска музика на „Тумороуленд“ (ВИДЕО)

Фестивалот „Тумороуленд“ важи за најголем европски фестивал за електронска музика, но ако мислевте дека турбофолкот и електронската музика не одат заедно, диџејот Салваторе Ганачи ќе ви го докаже спротивното.

Тој на својот диџеј сет на овогодинешниот „Тумороуленд“ направил одличен микс со хитот на Синан Сакиќ.

реклама

Погледнете како изгледало од 12:26 до 37:00 минута.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: