fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И екипата на Манчестер Јунајтед пристигна во Скопје (ВИДЕО)

Спорт

И екипата на Манчестер Јунајтед пристигна во Скопје (ВИДЕО)

Екипата на Јунајтед пристигна во хотелот „ТЦЦ Плаза“ каде играчите на шампионот од Европа Лигата ќе бидат сместени за време на Супер Купот.

Мата, Погба, Де Геа, Смолинг и останатите играчи на Јунајтед, пред хотелот беа пречекани со аплауз и скандирање од страна на стотина македонски навивачи на фудбалскиот клуб од Манчестер кој утре ќе ги измери силите со Најдобриот тим од Лигата на Шампионите Реал Мадрид, кој во Скопје е дојден во полн состав.

Екипата на Манчестер Јунајтед пристигна покасно од очекуваното поради доцнење на летот.

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.