Поврзи се со нас

Популарно.мк

Реал Мадрид пристигнаа во Скопје (ВИДЕО)

Спорт

Реал Мадрид пристигнаа во Скопје (ВИДЕО)

Актуелниот европски шампион, екипата на Реал Мадрид на пладне пристигна на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје и се упати кон нашиот главен град.

Избраниците на Зинедин Зидан доаѓаат на европскиот Суперкуп во полн состав, вклучувајќи го и Кристијано Роналдо, кој започна со тренинзи пред само два дена.

Според извори блиску до клубот, Португалецот не сакал да го пропушти утрешниот натпревар против својата поранешна екипа, Манчестер Јунајтед, па инсистирал да биде дел од тимот.

„Кралевите“ се благи фаворити на утрешниот Суперкуп и сакаат да ја одбранат титулата освоена минатата година против Севиља.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.