fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФУДБАЛСКА МАНИЈА: Скопје во духот на „Суперкуп“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спорт

ФУДБАЛСКА МАНИЈА: Скопје во духот на „Суперкуп“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Скопје живее во духот на фудбалската манија!

„Суперкупот“ кој утревечер ќе се одигра на Телеком арената донесе свежина во топлото секојдневние на скопјани, а илјадниците туристи кои се очекува да пристигнаат во главниот град ќе имаат богата програма и занимливости пред главниот меч.

Во „неутралната фан зона“ се организирани неколку активности кои имаат за цел да го доловат духот на Супер Купот.

Може да се игра 1 на 1 фудбал, има посебна локација за шутирање на пенали и може да се игра фудбалски тенис.

Поставена е и бина каде експерти од Франција во freestyle фудбал ги покажуваат и ќе ги одмерат своите способности со посетителите. За додатна анимација на секој обожавател на фудбалот ќе биде ангажирана и маскотата на Скопје Супер Куп.

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.