//
Следи нѐ
To Top

ПОЛУВРЕМЕ: Реал Мадрид со водство 1:0 против Манчестер Јунајтед (ЕКСКЛУЗИВНА ФОТОГАЛЕРИЈА)

Го заокруживме првото полувреме од играта на Филип Втори.

Реал Мадрид заслужено во водство, со голот на Касемиро во 21-та минута од натпреварот, кој беше доста контраверзен со можен офсајд.

реклама

Натпреварот е доста мирен, без многу шанси. Една чиста шанса на Манчестер, каде, Лукаку беше во недозволена позиција која требаше да ја пропушти топката да продолже Ерера.

Во продолжение погледнете дел од ексклузивната фотогалерија:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Спорт

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: