//
Следи нѐ
To Top

Се одбројуваат минути до стартот на Суперкуп – Телеком арената се полни (ФОТО)

Скопје вечерва е центар на европската и светската фудбалска јавност!

Преку 500 милиони гледачи вечерва ќе го гледаат официјалниот пренос од националната арена „Филип Втори“ каде ќе се одигра големиот натпревар помеѓу ривалите Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, во рамки на УЕФА Суперкупот 2017.

реклама

Преку 50.000 фанови ја полнат арената Филип Втори, а скоро половина повеќе ќе го гледаат натпреварот во кафулињата низ метрополата, како и низ фан зони распоредени на повеќе локации во Скопје.

Во ВИП ложата се очекува да пристигнат голем број на познати личности од светскиот фудбалски џет-сет, политичари и лица од домашната и регионална естрада.

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: