//
Следи нѐ
To Top

Да изнајмите приватен остров преку АирБнБ е само…

Ако Карибите ви се многу досадни, да знаете дека AirBnb сега дава можности за  изнајмување на приватен остров со сопствена куќа и кристално бистра вода.

Приватните острови не се резервирани само за богатите луѓе. За само 595 долари дневно може да се изнајми цел приватен остров само за себе. Може да се сончате и пливате колку што сакате во сопствен двор, но и да уживате во кокосот кој ќе ве чека на масата.

реклама

Една негативна вест е што ќе морате да се носи своја храна, затоа што во близина на приватниот остров нема дури ни продавници. Но, затоа има wi-fi.

Куќата се состои од три соби, може да престојуваат шест лица, се доаѓа со бродче од блиското место.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 11, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 11, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 11, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: