Поврзи се со нас

Популарно.мк

Да изнајмите приватен остров преку АирБнБ е само…

Магазин

Да изнајмите приватен остров преку АирБнБ е само…

Ако Карибите ви се многу досадни, да знаете дека AirBnb сега дава можности за  изнајмување на приватен остров со сопствена куќа и кристално бистра вода.

Приватните острови не се резервирани само за богатите луѓе. За само 595 долари дневно може да се изнајми цел приватен остров само за себе. Може да се сончате и пливате колку што сакате во сопствен двор, но и да уживате во кокосот кој ќе ве чека на масата.

Една негативна вест е што ќе морате да се носи своја храна, затоа што во близина на приватниот остров нема дури ни продавници. Но, затоа има wi-fi.

Куќата се состои од три соби, може да престојуваат шест лица, се доаѓа со бродче од блиското место.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.