fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Самсоненко заминува од Вардар

Останато

Самсоненко заминува од Вардар

Главниот финансиер на ФК Вардар, РК Вардар и ЖРК Вардар Сергеј Самсоненко во писмо до јавноста најавува дека ова ќе биде неговата последна сезона во трите клубови.

Во писмото, главниот финансиер на трите „црвено-црни“ колективи изразува вознемиреност од сето она што, посочува, го прочитал во медиумите, на социјалните мрежи, порталите…и воедно, прашува со што тој и неговите од Вардар заслужиле такви навреди.

Тој најавува дека по оваа сезона ќе ги врати трите клуба на поранешните сопственици, како што наведува, во одлична состојба, со шампионски титули, добар ранкинг и без долгови.

Во врска со билетите за натпреварот Вардар-Фенербахче одлучил да се продаваат сите билети по единечна цена од 300 денари, без разлика на сектор или трибина. На сите кои купиле билет по стара цена, средствата ќе им бидат рефундирани, наведува Самсоненко во писмото.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.