//
Следи нѐ
To Top

Самсоненко заминува од Вардар

Главниот финансиер на ФК Вардар, РК Вардар и ЖРК Вардар Сергеј Самсоненко во писмо до јавноста најавува дека ова ќе биде неговата последна сезона во трите клубови.

Во писмото, главниот финансиер на трите „црвено-црни“ колективи изразува вознемиреност од сето она што, посочува, го прочитал во медиумите, на социјалните мрежи, порталите…и воедно, прашува со што тој и неговите од Вардар заслужиле такви навреди.

реклама

Тој најавува дека по оваа сезона ќе ги врати трите клуба на поранешните сопственици, како што наведува, во одлична состојба, со шампионски титули, добар ранкинг и без долгови.

Во врска со билетите за натпреварот Вардар-Фенербахче одлучил да се продаваат сите билети по единечна цена од 300 денари, без разлика на сектор или трибина. На сите кои купиле билет по стара цена, средствата ќе им бидат рефундирани, наведува Самсоненко во писмото.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Останато

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: