fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СИГЕТ ДЕН 4: Рап и хип хоп на главната бина – балкански звуци на „Ворлд мјузик“ сцената (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Музика

СИГЕТ ДЕН 4: Рап и хип хоп на главната бина – балкански звуци на „Ворлд мјузик“ сцената (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Уште една спектакуларна вечер на фестивалот Сигет!

Преку 90.000 посетители на Островот на слободата беа само најава за ултимативната забава на четвртиот ден од најубавиот европски музички фестивал.

На главната бина се чини вечерта беше посветена на рапот и хип-хопот, но и на електронската музика.

Забавата ја започна американската раперка Иги Азелија која навистина ја вжешти атмосферата во студената Будимпешта.

Следни настапија шведското диџеј дуо Галантис кои беа најава за хедлајнерите на вечерта Меклмор и Рајан Луис кои направија ултимативна забава на Островот на слободата.

На другата страна на островот, пак, на таканаречената „Ворлд мјузик“ сцена свој настап имаше балканскиот шоумејкер Горан Бреговиќ кој ги забавуваше илјадниците посетители, главно од западните европски земји, со познатите балкански ѕвуци на песната „Калашников“.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата низ фотогалеријата:

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.