//
Следи нѐ
To Top

Бела Хадид го започна новиот тренд на Инстаграм (ФОТО)

Некои трендови на Инстаграм стануваат хит без некоја посебна причина, а еден таков сега иницира манекенката Бела Хадид.

Не станува збор за никаков моден или естетски тренд, туку за поза при фотографирање која е наречена „Бамби“, по ликот од цртаните филмови на Волт Дизни.

реклама

Станува збор за поза во која се седи на листовите од нозете со подзакривен грб и тоа најчесто во костими за капење.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 14, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 14, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 14, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: