//
Следи нѐ
To Top

Бела Хадид го започна новиот тренд на Инстаграм (ФОТО)

Некои трендови на Инстаграм стануваат хит без некоја посебна причина, а еден таков сега иницира манекенката Бела Хадид.

Не станува збор за никаков моден или естетски тренд, туку за поза при фотографирање која е наречена „Бамби“, по ликот од цртаните филмови на Волт Дизни.

реклама

Станува збор за поза во која се седи на листовите од нозете со подзакривен грб и тоа најчесто во костими за капење.

Бела Хадид го започна новиот тренд на Инстаграм (ФОТО)

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: