fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со мала облачност и слаб ветер – повторно ќе се затоплува

Вести

Сончево со мала облачност и слаб ветер – повторно ќе се затоплува

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Минималната температура ќе се движи од 8 до 16 степени, а максималната температура ќе биде од 23 до 33 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје слично време со температури од 16 до 30 степени.

Од денеска следува период на стабилно и потопло време. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.