fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ултимативна забава со „Д Чеинсмоукерс“ на фестивалот Сигет во Будимпешта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Музика

Ултимативна забава со „Д Чеинсмоукерс“ на фестивалот Сигет во Будимпешта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Американското диџеј дуо „Д Чеинсмоукерс“ ја запалија атмосферата на петтиот фестивалски ден на Островот на слободата.

Просторот пред главната бина беше претесен за да ја собере 90.000 публика која дојде да се забавува на можеби најјакиот фестивалски ден на Сигет.

Специјални ВИП гости на нивниот настап беа и познатиот американски пар Ештон Кучер и Мила Кунис кои веќе неколку месеци работно претстојуваат во Будимпешта.

Тие се инаку фанови на музиката на американското диџеј дуо и досега се видени на повеќе нивни концертни настапи.

Програмата на главната бина започна со настапот на британците „Хуртс“, а продолжи со роденденската забава за 25 роденден на фестивалот Сигет.

На Телеком стејџот, пак, главен хедлајнер беше познатиот диџеј Стив Аоки.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата низ фотогалеријата:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.