Следи нѐ
To Top

Двојно пониско нивото на Вардар во Скопје и Јегуновце

Двојно пониски од просекот за август се водостоите на реката Вардар кај Јегуновце и во Скопје, Зајчев Рид, како и на Црн Дрим кај Ложани, покажува денешното хидролошко мерење на УХМР.

Опаѓање бележат и нивоата на Вардар кај Велес и Демир Капија, на Крива Рекај кај Крива Паланка, на Брегалница кај Берово и на Црна Река кај Новаци.

реклама

Нешто над августовскиот просек се водостоите на Пчиња кај Катлановска бања и на Струмица кај Сушево.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Земјотрес утрово почувствуван во Велес

  Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка сакала денеска е почуствуван во Велес и околината. реклама

  Информативна Редакцијаавгуст 16, 2017
 • Најстудено во Битола минус осум степени

  Најниска температура од минус осум степени утрово се измерени во Битола, минус шест се измерени во Маврово и Лазарополе, минус пет во...

  Информативна Редакцијаавгуст 16, 2017
 • Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

  Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата...

  Информативна Редакцијаавгуст 16, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.