Поврзи се со нас

Популарно.мк

Двојно пониско нивото на Вардар во Скопје и Јегуновце

Вести

Двојно пониско нивото на Вардар во Скопје и Јегуновце

Двојно пониски од просекот за август се водостоите на реката Вардар кај Јегуновце и во Скопје, Зајчев Рид, како и на Црн Дрим кај Ложани, покажува денешното хидролошко мерење на УХМР.

Опаѓање бележат и нивоата на Вардар кај Велес и Демир Капија, на Крива Рекај кај Крива Паланка, на Брегалница кај Берово и на Црна Река кај Новаци.

Нешто над августовскиот просек се водостоите на Пчиња кај Катлановска бања и на Струмица кај Сушево.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.