//
Следи нѐ
To Top

Посебен сообраќаен режим за натпреварот Вардар – Фенербахче

Посебен сообраќаен режим најавува СВР за вечерашниот натпревар Вардар – Фенербахче што ќе се одигра на националната арена „Филип Втори Македонски” од 20 часот.

Од 14 часот часот ќе биде затворен за сообраќај дел од улицата „Аминта III“, на потегот од крстосницата со „Јордан Хаџиконстантинов Џинот“ до фудалскиот стадион. На стадионот ќе се пропуштаат само возила со посебни пропусници.

реклама

Попладне ќе се преземаат мерки за расчистување и дислоцирање на затекнатите возила на соораќајниците и на паркинг просторите околу стадионот.

Полицијата апелира сите учесници во соораќајот да ги почитуваат соораќајните правила и прописи, а доколку дојдат на натпреварот со возила, за паркирање да ги користат околните дозволени паркинг простори.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: