//
Следи нѐ
To Top

ЈА ЗАПРОСИ МЕГАН МАРКЛ: Принцот Хари поради љубов ја прекрши кралската традиција

Британскиот принц Хари неодамна ја побара за жена својата девојка, американската актерка Меган Маркл,, со што ја прекрши повеќедецениската кралска традиција, објавија лондонските медиуми.

Имено, според традицијата во британското кралско семејство, веридба е можна дури по две години љубовна врска.

реклама

Меѓутоа, како што наведуваат медиумите, 32-годишниот Хари решил да го прекрши правилото и „пред време“ да ја запроси 36-годишната Меган поради две причини – големата љубов кон неа, но и желбата неговиот дедо, принцот Филип и него да го види пред олтарот.

Хари ја „побара раката“ на Меган за време на нивниот неодамнешен одмор во африканската држава Боцвана, но наместо прстен, актераката доби нараквица.

Вереничкиот прстен, вреден 100.000 фунти, изработен од накитот на мајката на Хари, покојната принцеза Дајана, Меган ќе го добие „нешто подоцна“, откако веридбата официјално ќе ја одобри кралицата Елизабета.

Според неофицијални изввори, се очекува веридбата официјално да биде објавена во текот на септември, бидејќи идните младенци веќе добиле благослов од кралицата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 17, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 17, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 17, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: