Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шкендија декласирана на гостувањето кај Милан

Спорт

Шкендија декласирана на гостувањето кај Милан

Македонскиот вицепрвак тетовска Шкендија претрпе убедлив пораз на гостувањето кај Милан во првиот меч од плејофот за Лига Европа.

На средбата одиграна на стадионот „Сан Сиро“ домашните фудбалери на Милан доминираа во текот на целиот меч, па како резултат на таквата игра „росо-нерите“ забележа победа со 6:0.

По два гола за Милан постигнаа, Андре Силва (13 и 28 минута) и Монтоливо (25 и 85), а во листата на стрелци се запишаа и Борини (67) и Антонели (68).

Реванш натпреварот меѓу Шкандија и Милан ќе се играат следниот четврток (24 август) во Скопје

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.