Поврзи се со нас

Популарно.мк

Една жена загина, 27 патници повредени – се утврдува причината за превртувањето на автобусот

Вести

Една жена загина, 27 патници повредени – се утврдува причината за превртувањето на автобусот

Се утврдува причината за сообраќајната несреќа што синоќа се случи на автопатот Велес – Скопје во која една жена загина, а 27 патници беа повредени.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се уште се истражува причината за несреќата и се чека извештајот од вонредниот технички преглед на автобусот.

Во сообраќајната несреќа загина 68-годишна жена, а на едно деветгодишно дете му е ампутирана раката. Потешко се повредени четири лица кои се сметени на КАРИЛ во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Сообраќајната несреќа се случи синоќа околу 19 часот кога автобус со македонски регистраски ознаки кој превезувал патници кои се враќале од летување во Грција, изгубил контрола и излетал од коловозот на автопатот Велес – Скопје.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.