//
Следи нѐ
To Top

Македонскиот диџеј Деан Мицкоски оствари соработка со познатиот продуцент Роланд Кларк

Нашиот диџеј и продуцент Деан Мицкоски кој живее и работи во Њуjорк има нова соработка и тоа ни повеќе ни помалку со легендарниот Роланд Кларк кој назад во неговата кариера има соработувано со Кејти Пери, Фетбој Слим, Боб Синклар, Роџер Санчез и многу други.

Темата, насловена „Redlight”, е официјално потпишана за издавачката куќа „Саблиминал рекординг“ која е во сопственост на живата диџејска легенда Ерик Морило.

реклама

Талентираниот македонски диџеј веќе има настапувано низ најдобрите клубови ширум Америка и Европа што кажува доста за неговата успешна кариера.

Во иднина Деан најавува соработки со светски познати диџеи и пејачи за кои ние со нетрпение очекуваме да ги слушнеме.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: