fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонскиот диџеј Деан Мицкоски оствари соработка со познатиот продуцент Роланд Кларк

МК Сцена

Македонскиот диџеј Деан Мицкоски оствари соработка со познатиот продуцент Роланд Кларк

Нашиот диџеј и продуцент Деан Мицкоски кој живее и работи во Њуjорк има нова соработка и тоа ни повеќе ни помалку со легендарниот Роланд Кларк кој назад во неговата кариера има соработувано со Кејти Пери, Фетбој Слим, Боб Синклар, Роџер Санчез и многу други.

Темата, насловена „Redlight”, е официјално потпишана за издавачката куќа „Саблиминал рекординг“ која е во сопственост на живата диџејска легенда Ерик Морило.

Талентираниот македонски диџеј веќе има настапувано низ најдобрите клубови ширум Америка и Европа што кажува доста за неговата успешна кариера.

Во иднина Деан најавува соработки со светски познати диџеи и пејачи за кои ние со нетрпение очекуваме да ги слушнеме.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.