//
Следи нѐ
To Top

Принцовите Вилијам и Хари со улоги во осмиот дел од „Војна на ѕвездите“

Британските принцови Вилијам и Хари најверојатно ќе ги видиме во осмиот филм од сагата „Војна на ѕвездите”, иако овие наводи се уште не се официјално потврдени ниту од кралското семејство, ниту од продуцентите на филмот.

Имено, двајцата благородници биле забележани на местото на снимањето, во костими карактеристични за таа франшиза, но не е сигурно дали сцените со нив ќе останат во склоп на крајната верзија на филмот, што инаку ќе се појави во кината претстојниов декември.

реклама

Светот за тоа дозна откако Џон Бојега, ѕвездата на последниот, седми филм од култниот серијал, даде интервју за Би-Би-Си.

– Преку глава ми е со тајни за принцот Вилијам. Тие беа на снимањето. Том Харди исто така, изјави Бојега.

Глумецот, којшто ќе ја репризира својата улога и во новото продолжение „Последниот џедај”, откри и други подробности…

– Режисерот дојде и им рече дека е време „да ги облечат”, вели натаму Бојега.

Принцот Вилијам инаку е претседател на Британската академија за филмски и телевизиски уметности.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 21, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 21, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 21, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: