Следи нѐ
To Top

Доаѓа новиот Ајфон 8

Koмпанијата Eпл во септември ќе го претстави својот нов „Ајфон 8“, кој ќе ни донесе редица иновации, како што е, на пример – препознавањето лица, за што на уредот ќе му биде потребен само дел од секундата.

Новиот скенер за препознавање лица содржи 3Д сензори, и може подробно да го анализира лицето на корисникот „за милионитинки од секундата“. 3Д сензорите се наоѓаат и на предниот и на задниот дел на направата. Овој метод ќе се користи и за „Епл пеј“ платежните услуги, пишува „Кориан Хералд“.

реклама

Меѓу другите новитети е и бежичното полнење, коешто ќе биде побрзо и поштедливо од претходно.

Таканаречениот „Тач ИД“ сензор за отпечатоци од прсти, нема да биде дел новиот смартфон.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

 • Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера
  Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера

  Откако Huawei го објави импресивниот P20 Pro, телефоните со три камери на задниот панел ќе станат се попопуларни и ќе се...

  Информативна Редакцијаавгуст 22, 2017
 • Сони може да се откаже од паметните телефони
  Сони може да се откаже од паметните телефони

  Пазарот на мобилни телефони преживува тешки времиња. Испораките се намалени дури и кај големи компании како Епл и Самсунг. Најтешка ситуацијата...

  Информативна Редакцијаавгуст 22, 2017
 • Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6
  Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6

  Компанијата Самсунг Електроникс го претстави својот најнов член на Галакси (Galaxy) семејството – паметниот телефон Самсунг Галакси Ј6 (Samsung Galaxy J6)....

  Информативна Редакцијаавгуст 22, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.