fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Доаѓа новиот Ајфон 8

Мобилни

Доаѓа новиот Ајфон 8

Koмпанијата Eпл во септември ќе го претстави својот нов „Ајфон 8“, кој ќе ни донесе редица иновации, како што е, на пример – препознавањето лица, за што на уредот ќе му биде потребен само дел од секундата.

Новиот скенер за препознавање лица содржи 3Д сензори, и може подробно да го анализира лицето на корисникот „за милионитинки од секундата“. 3Д сензорите се наоѓаат и на предниот и на задниот дел на направата. Овој метод ќе се користи и за „Епл пеј“ платежните услуги, пишува „Кориан Хералд“.

Меѓу другите новитети е и бежичното полнење, коешто ќе биде побрзо и поштедливо од претходно.

Таканаречениот „Тач ИД“ сензор за отпечатоци од прсти, нема да биде дел новиот смартфон.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.